Seadream Yacht Club

Seadream Yacht Club

Seadream Yacht Club

Seadream Yacht Club

Seadream Yacht Club

Seadream Yacht Club

Seadream Yacht Club

Seadream Yacht Club

Seadream Yacht Club

Seadream Yacht Club

Seadream Yacht Club

Seadream Yacht Club

Seadream Yacht Club

http://www.seadream.com

SeaDream Yacht Club, 2001 yılında, Seabourn’un da kurucusu olan Mr. Atle Brynestad ve yardımcısı Mr. Larry Pimental tarafından, “Yat” seyahatleri düzenlemek üzere kuruldu. İki adet ultra-lüx mega yat SeaDream I ve SeaDream II gemilerine sahip olan firma, bilinen “Cruise Line” ların aksine, misafirlerine “kendi yatlarındaymış” hissini veren seyahatler ve organizasyonlar düzenliyor. “Misafirlerinin rüyalarını gerçekleştirmek için gemilerine -Deniz Rüyaları- adını verdiklerini belirten Mr. Brynestad, yatlarındaki “kuralsız” atmosfer sayesinde, misafirlerinin hem fiziksel hem de mental olarak son derece rahat ettiklerini vurguluyor.

Temelde haftalık tarifeler halinde sefer yapan SeaDream I ve II, kalkış ve varış noktalarına -tarifeye uygun- ulaşmakla birlikte, arada uğradığı diğer limanlar konusunda çok katı değil. Misafirlerin talebi doğrultusunda ve kaptanlarının insiyatifine bağlı olarak, herhangi bir limanda daha uzun süre kalınması ya da tarifede olmayan bir limana yanaşılması sıklıkla yaşanan değişikler. Diğer “Cruise Line” lardan farklı olarak, SeaDream gemileri, programlarındaki birçok limanda geceleme yapmaktadır. Bu da, ziyaret edilen limanlarda hiçbir ayrıntıyı kaçırmak istemeyen misafirler için son derece tercih edilen bir durumdur.

Tüm detaylar düşünülerek inşa edilen, spor kompleksleri, “sanat eseri” olarak adlandırılan ve 50 değişik şampiyonanın oynanabildiği golf simülatörü, spa’ları, kütüphanesi ve “duty-free” butikleri gün boyunca misafirlerine hizmet veriyor.

Oldukça geniş bir yemek menüsüne sahip olan gemilerde, havyar ve şampanya seçiminde zorlanacaksınız. Kıyafet zorunluluğu olmaksızın yenen bu leziz yemeklerde servis edilen özel şaraplar dışında tüm şaraplar ücretsizdir. Açık ve kapalı olmak üzere iki adet restoranı bulunan gemilerin güvertesinde “özel geceler” için iki kişilik yemek organize edilebilmektedir.

Yaklaşık 17 m2 olan kabinlerde tüm detaylar düşünülmüştür. Dekorasyonunda özel dokuma kumaşları, Bvlgari banyo aksesuarları ve Türk havluları kullanılmıştır. Tüm kabinlerde plazma televizyon, CD-DVD sistemleri ve internete bağlantı kaynakları, bulunmaktadır.

SeaDream I: 1984 yılında inşa edilmiş ve Nisan 2002 de restore edilmiştir.

SeaDream II: 1958 yılında inşa edilmiş, Ocak 2002 de restore edilmiştir.

SeaDream I ve SeaDream II ikiz gemilerdir.

SeaDream Yacht Club seyahatleri için belirlenen fiyatlar, iki kişilik kabinlerde kişi başı fiyatıdır. Tüm yemekler, yemeklerde servis edilen şaraplar, kabinlerde bulunan su ve biralar, eğlenceler, vergiler ve gemi personeli için olan bahşişler bu ücretlere dahildir. Sigortalama ücretleri, uçak-yer hizmetleri ve şahsi harcamalar bu fiyatlara dahil değildir.

Gemi Adı Seadream I Seadream II
Yapım 1985 / 2002 1984 / 2002
Uzunluk 113 m 113 m
Kabin 55 55
Yolcu 110 110
Kat 5 5
Personel 89 89

Gemi Gezileri